5/8/10

Χαλάλι το ξενύχτι Πανάθα

Πραγματικά άξιζε στο χθεσινό ξενύχτι για όσους παρακολούθησαν τον Παναθηναϊκό χθες τα ξημερώματα στις 3'.
Για κάθε άλλη Ελληνική ομάδα(και όχι μόνο) η νίκη επί της πρωταθλήτριας Ευρώπης έστω και σε φιλικό θα αποτελούσε ένα από τα μεγαλύτερα κατορθώματα στην ιστορία της. Εντούτοις για τον Παναθηναϊκό οι Ευρωπαϊκές νίκες και μάλιστα σε Ιταλικές ομάδες τείνει να γίνει μια αγαπημένη συνήθεια. Όλοι παρακολουθήσαμε έναν λυσσασμένο Παναθηναϊκό ο οποίος ήταν αδύνατο να συγκρατηθεί. Όταν μάλιστα η πρωταθλήτρια Ευρώπης παίζει με όλα σχεδόν τα αστέρια της. Μην πείτε ότι ο Ετό,Ζανέτι,Καμπιάσο,Κίβου,Πάντεφ δεν ανήκουν στην βασική ομάδα. Στο πρώτο ημίχρονο το τριφύλλι ήταν πραγματικά δαιμονισμένο. Με δύο γκολ από τον Σισέ στο 13 και στο 22 ο οποίος φαινόταν ασυγκράτητος στο παιχνίδι και με ένα πολύ όμορφο γκολ του Λέτο στο 42 ύστερα από μείωση του σκορ στο 31 από την Ιντερ ο Παναθηναϊκός μπήκε στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν πολλές αλλαγές και από τις δύο πλευρές, η Ιντερ προσπαθούσε αγωνιωδώς να μειώσει το ματς με όλα τα αστέρια που είχε στην διάθεσή της και τελικά κατάφερε να μειώσει σε 3-2 λίγο πριν την λήξη του αγώνα.