29/7/10

Μάγκας Σαλονικιός

Παρόλο που θα μπορούσαν να χάνουν ακόμη και 3-0 στο ημίχρονο ο Παοκ κατόρθωσε να γυρίσει το ματς.
Μόλις στο 13' και ύστερα από λάθος εκτίμηση του Χαλκιά και ασταθή απόκρουση του Τσιρίλο ο Σουάρες κατόρθωσε να ανοίξει το σκορ από κοντα. Ο Πάοκ φάνηκε να φοβήθηκε λίγο περισσότερο το ματς από ότι έπρεπε . Ο Πάοκ μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο στο δεύτερο ημίχρονο και πίστεψε στο κάτι παραπάνω. Έτσι στο 72 ύστερα από εξαιρετική προσπάθεια του Δημήτρη Σαλπιγγίδη(στον οποίο ανήκει το μισό γκολ) ο Vladan Ivic από ύψος του πέναλτι περίπου κάρφωσε την μπάλα στο παραθυράκι του Στεκέλεμπουργκ. Τώρα το πάνω χέρι για την πρόκριση το έχει η ομάδα της Θεσσαλονίκης αφού ακόμη και το 0-0 αρκεί για την πρόκριση. Η Τούμπα θα είναι καμίνι στον δεύτερο αγώνα αφού ήδη τα εισιτήρια έχουν εξαντληθεί.