30/12/10

Τελικά είχαμε λήξη

Ο αγώνας κυπέλλου μεταξύ Πάοκ και Ολυμπιακού είχε τελικά νικητή. Μπορεί να χρειάστηκαν 4 ώρες και 12 λεπτά όμως ο Ολυμπιακός πήρε την νίκη από τον Πάοκ με 60-79.
Στο 27 κέρματα έπεσαν στο κεφάλι του διαιτητή Χριστοδούλου ο οποίος αποχώρησε στα αποδυτήρια μαζί με τους υπόλοιπους διαιτητές προκειμένου να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες. Όταν επανήλθε έδωσε εντολή για εκκένωση του γηπέδου από τους οπαδούς του Πάοκ οι οποίοι όμως δεν ήταν διατεθειμένοι να φύγουν. Τελικά ύστερα από δυόμιση ώρες "παρακαλετού" από παίκτες,προπονητές του Πάοκ αλλά και της αστυνομίας οι οπαδοί δέχθηκαν να αποχωρήσουν.Ο Πάοκ έχασε το πρώτο ματς του  ημιτελικού και εκτός από αυτό τον "καίνε" και όσα γράφτηκαν στο φύλλο αγώνα.Αυτά είναι η καθυστέρηση έναρξης κατά 5 λεπτά του παιχνιδιού, τον τραυματισμό του Χριστοδούλου αλλά και την προσπάθεια να απομακρυνθούν οι οπαδοί του από το γήπεδο. Κρίμα πάντως γιατί πριν την διακοπή ο Πάοκ είχε μειώσει από 47-29 σε 47-37. Αλλά έχασε το ρυθμό του στην συνέχεια.